„Poczytaj mi przyjacielu”

W listopadzie uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach ponownie odwiedzili naszych sąsiadów – przedszkolaków z Przedszkola w Rudach. Wychowankowie Rafał Stalmach, Dawid Chyliński oraz Sebastian Baic pod opieką naszej szkolnej specjalistki od języka polskiego (p. Marysia uczy naszych podopiecznych z wielkim zaangażowaniem trudnych zagadnień związanych z historią, literaturą i gramatyką naszego pięknego, ojczystego języka).
Wychowankowie przeczytali dzieciom bajkę pt. „ Tupcio Chrupcio. Nie dam sobie dokuczać”. Głównym bohaterem książki był Tupcio Chrupcio - który jest już dużą myszką, jednakże starsi koledzy w przedszkolu uważają go za malucha, nie chcą się z nim bawić i ciągle mu dokuczają. Czy Tupcio Chrupcio będzie wiedział, jak się zachować w tej sytuacji? Uważne wysłuchanie bajki pozwoliło dzieciom, na znalezienie odpowiedzi, w jaki sposób można sobie poradzić w sytuacjach, gdy ktoś nam dokucza, przezywa, nie chce się bawić. Dziękujemy za świetną zabawę !


















.jpg)
.jpg)


















.jpg)







