• Aktywna Tablica 2021

• Aktywna Tablica - Edycja 2021

Głównym celem Programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii, umożliwienie szerokiego wykorzystywanie TIK i doprowadzenie do upowszechnienia interaktywnych metod pracy na zajęciach edukacyjnych z różnych przedmiotów. Ważnym aspektem i celem dodatkowym Programu jest również umożliwienie uczniom rozwijania ich zainteresowań i uzdolnień w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Zadania:

1. Uczestniczenia przez przynajmniej jednego nauczyciela szkoły w konferencjach i szkoleniach z zakresu stosowania TIK w nauczaniu;
          2. Uczestniczenia przez przynajmniej jednego nauczyciela szkoły w międzyszkolnych sieciach współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu, w tym:
            1. udziale w spotkaniach organizowanych w ramach międzyszkolnych sieci współpracy nauczycieli,
            2. zorganizowaniu w szkole, w ramach uczestnictwa w międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli, lekcji otwartych z wykorzystaniem TIK w nauczaniu,
            3. dzieleniu się przyjętymi rozwiązaniami i doświadczeniami z innymi nauczycielami przez udostępnianie w międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli, w szczególności opracowanych scenariuszy zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem TIK, przykładów dobrych praktyk;
            4. Uczestnictwo w LekcjiEnter.

Zaletami udziału szkoły w programie „Aktywna tablica” są:

- prowadzenie przez nauczycieli lekcji, które angażują uczniów i odpowiadają ich potrzebom,

- pozyskanie wiedzy, jak odpowiedzialnie, kreatywnie i bezpiecznie korzystać z nowych technologii, efektywnie korzystać z aktywizujących metod nauczania, urozmaicać lekcje i na stałe zmienić sposób ich prowadzenia,

- nabycie umiejętności tworzenia własnych treści cyfrowych;

- doposażenie szkoły w nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Aktywna Tablica 2021 - zajęcia z fizyki

Na zajęciach z fizyki, chemii oraz biologii używane było oprogramowanie dostęne przez wydawcę - Nowa Era - multibooki. Dzięki nimi uczniowie mogli rozwiązywać zadania interaktywne poprzez rozwiązywanie ich za pomocą tablicy interaktywnej.

Aktywna Tablica 2021 - zajęcia z matematyki

Wychowankowie podzczas zajęć z matematyki oraz podstaw przedsiębiorczości chętnie rozwiązywali zadania na tablicy interaktywnej.

Aktywna tablica 2021

Tablica interaktywne bardziej aktywizuje uczniów do uczestnictwa w zajęciach.

Długopis 3D - terapia

Nie tylko zwykłe pióro może może stworzyć piękne dzieło - ale również długopis 3D okazuje się ku temu świetnym narzędziem nie tylko do tworzenia, ale również i terapii

Aktywna Tablica - rysunek zawodowy

Prowadzenie zajęć z wykrzystaniem tablicy interaktywnej pozwala lepsze przyswajanie wiedzy, dzięki możliwości wykorzystywania tablicy zajęcia stały się bardziej atrakcyjne oraz uczniowie chętniej biorą w nich udział

Aktywna Tablica - rysunek zawodowy

Wychowankowie na zajęciach rysunku zawodowego mogli utowrzyć proste figury geometyczne, powiększać je oraz przygotowywać różne proste projekty rysunków.

LekcjaEnter

8 naczuczycieli uczestnyło w LekcjiEnter na której poznali nowe narzędzia TIK, które następnie zostały wykorzystane podczas prowadzenia zajęć.

Terapia za pomocą technologii 3D

Narzędzia takie jak długopis 3D nie tylko rozwijają wyobraźnie, ale również są świetnym narzędziem do terapii.