Survival Sokoły 2015

W dniach od 23 do 24 kwietnia 2015 r. 5 wychowanków wraz z wychowawcami Maciejem Kriwienokiem i Remigiuszem Luterkiem wzięli udział w zorganizowanym przez MOW w Herbach II Rajdzie Survivalowym „Sokoły”. Po dotarciu na miejsce, rozbiliśmy namioty w którym mieli spędzić najbliższą noc. Pierwszego dnia po obiedzie przywitano drużyny i przedstawiono prezentację multimedialną z I Rajdu Survivalowego Sokoły 2014. Pierwszym zadaniem jeszcze tego samego dnia było wspólne zbudowanie szałasu. Nasi wychowankowie stanęli na wysokości zadania budując stabilny szałas podwieszany, dzięki temu zdobyli najwyższą ilość punktów.

Następnego dnia o godzinie piątej rano rozpoczęła się prawdziwa survivalowa przygoda. Do pokonania mieliśmy trasę ok. 25 kilometrów. Posługując się mapą każda drużyna miała za zadanie odnaleźć czternaście punktów kontrolnych i wykonać sześć zadań specjalnych takich jak: znalezienie butelek wody pitnej w ciemnym kanale, rozpalenie ogniska przy użyciu krzesiwa, budowa noszy, na których transportowano rannego, odszukiwanie ukrytych pod ziemia konserw czy przejście na czas po linie. Wszystkie zadania wymagały od wychowanków umiejętności pracy w zespole. Nasza drużyna działała z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem. Około godziny 12.30 dotarliśmy do mety. Ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce przegrywając jednym punktem z MOW z Kuźni Raciborskiej.













.jpg)
.jpg)


.jpg)
.jpg)






















