Chłopaki z MOW Rudy mierzą wysoko! trening na ściance zaliczony na 100%.
Wielka piona dla Pana Dariusza Kaptura! Dzięki za świetne zajęcia wspinaczkowe dla chłopaków z MOW Rudy. Doceniamy fachowe oko, cierpliwość i dawkę alpinistycznej pasji!
Chłopaki z MOW Rudy mierzą wysoko! trening na ściance zaliczony na 100%.
Wielka piona dla Pana Dariusza Kaptura! Dzięki za świetne zajęcia wspinaczkowe dla chłopaków z MOW Rudy. Doceniamy fachowe oko, cierpliwość i dawkę alpinistycznej pasji!
XXIII Konkurs Ortograficzny „Dyktando 2026” w Krupskim Młynie
24 kwietnia wychowankowie wyłonieni w drodze szkolnych eliminacji — Bartosz Wróbel,
Jakub Smiatek oraz Nataniel Żydek — reprezentowali naszą placówkę w finale XXIII
Konkursu Ortograficznego „Dyktando 2026”, organizowanego przez Młodzieżowy Ośrodek
Wychowawczy im. Ottona Lipkowskiego w Krupskim Młynie.
Celem konkursu jest rozwijanie kompetencji językowych uczniów, motywowanie ich do
samodzielnej pracy nad poprawnością językową oraz kształtowanie umiejętności
funkcjonowania w warunkach rywalizacji edukacyjnej.
Nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce. Udział w wydarzeniu stanowił jednak przede
wszystkim cenne doświadczenie, umożliwiające sprawdzenie swoich umiejętności, zdrową
rywalizację oraz integrację w przyjaznej atmosferze.
Za nami emocjonujące eliminacje do Mistrzostw Polski w piłce nożnej sześcioosobowej na trawie, które odbyły się 25 kwietnia i w których udział wzięło siedem drużyn. Rywalizacja była zacięta, ale jedna ekipa nie pozostawiła żadnych wątpliwości, kto tego dnia był najlepszy!
MOW Rudy okazał się bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie swoje mecze i – co imponujące – nie tracąc przy tym ani jednej bramki! To pokaz siły, determinacji i świetnej organizacji gry.
Na szczególne wyróżnienie z naszej drużyny zasługuje Kacper Przybylski, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju oraz exequo królem strzelców z 8 bramkami na koncie. Brawo za znakomitą postawę dla całej drużyny w składzie: Adam Kuraszyński, Jakub Smiatek, Nataniel Żydek, Karol Śląski, Mateusz Pakuła, Tomasz Dzienisz i Kacper Przybylski oraz opiekunów Tomasza Orlińskiego i Mariusza Twaroga.
Tym samym meldujemy się na Mistrzostwach Polski, które odbędą się już 25 maja. Trzymamy kciuki i wierzymy, że nasi chłopcy pokażą się z równie dobrej strony!
Jeszcze raz ogromne brawa dla całej drużyny za świetną grę, zaangażowanie i sportową postawę. Jesteśmy dumni!
Dziękujemy również organizatorom – MOW Krzepice – za sprawne przygotowanie i przeprowadzenie turnieju oraz drużynom, z którymi mieliśmy przyjemność rywalizować.
Do zobaczenia na kolejnych sportowych emocjach!
Nasza ekipa na trybunach! Wychowankowie MOW Rudy wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu – Pojedynku Legend XXI wieku: Galacticos Show. To była prawdziwa uczta dla każdego fana futbolu!
Powered by aSc EduPage