Aktualności

          • Wycieczka

          • Chłopaki z MOW Rudy mierzą wysoko!  trening na ściance zaliczony na 100%.

            Wielka piona dla Pana Dariusza Kaptura!  Dzięki za świetne zajęcia wspinaczkowe dla chłopaków z MOW Rudy. Doceniamy fachowe oko, cierpliwość i dawkę alpinistycznej pasji!

          • „Dyktando 2026”

          • XXIII Konkurs Ortograficzny „Dyktando 2026” w Krupskim Młynie
            24 kwietnia wychowankowie wyłonieni w drodze szkolnych eliminacji — Bartosz Wróbel,
            Jakub Smiatek oraz Nataniel Żydek — reprezentowali naszą placówkę w finale XXIII
            Konkursu Ortograficznego „Dyktando 2026”, organizowanego przez Młodzieżowy Ośrodek
            Wychowawczy im. Ottona Lipkowskiego w Krupskim Młynie.
            Celem konkursu jest rozwijanie kompetencji językowych uczniów, motywowanie ich do
            samodzielnej pracy nad poprawnością językową oraz kształtowanie umiejętności
            funkcjonowania w warunkach rywalizacji edukacyjnej.
            Nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce. Udział w wydarzeniu stanowił jednak przede
            wszystkim cenne doświadczenie, umożliwiające sprawdzenie swoich umiejętności, zdrową
            rywalizację oraz integrację w przyjaznej atmosferze.

          • Eliminacje do Mistrzostw Polski – ogromny sukces! 

          • Za nami emocjonujące eliminacje do Mistrzostw Polski w piłce nożnej sześcioosobowej na trawie, które odbyły się 25 kwietnia i w których udział wzięło siedem drużyn. Rywalizacja była zacięta, ale jedna ekipa nie pozostawiła żadnych wątpliwości, kto tego dnia był najlepszy! 

             MOW Rudy okazał się bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie swoje mecze i – co imponujące – nie tracąc przy tym ani jednej bramki! To pokaz siły, determinacji i świetnej organizacji gry. 

                  Na szczególne wyróżnienie z naszej drużyny zasługuje Kacper Przybylski, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju oraz exequo królem strzelców z 8 bramkami na koncie. Brawo za znakomitą postawę dla całej drużyny w składzie: Adam Kuraszyński, Jakub Smiatek, Nataniel Żydek, Karol Śląski, Mateusz Pakuła, Tomasz Dzienisz i Kacper Przybylski oraz opiekunów Tomasza Orlińskiego i Mariusza Twaroga.

                  Tym samym meldujemy się na Mistrzostwach Polski, które odbędą się już 25 maja. Trzymamy kciuki i wierzymy, że nasi chłopcy pokażą się z równie dobrej strony!

            Jeszcze raz ogromne brawa dla całej drużyny za świetną grę, zaangażowanie i sportową postawę. Jesteśmy dumni!

             Dziękujemy również organizatorom – MOW Krzepice – za sprawne przygotowanie i przeprowadzenie turnieju oraz drużynom, z którymi mieliśmy przyjemność rywalizować. 

            Do zobaczenia na kolejnych sportowych emocjach! 

      • Kontakty

        • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rudach
        • tel./fax 032 410 30 06
          Warsztaty:
          tel. 032 410 30 06
          Internat I tel. komórkowy 510923974
          Internat II tel. komórkowy 510923975
          Adres do e-Doręczeń AE:PL-55649-34974-FHUUE-17
        • 47-430 Rudy, ul. Szkolna 2
          Województwo śląskie
          Poland
    • Galeria zdjęć

      • brak danych