• Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

• Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Wprawdzie przypada ono dopiero jutro, ale już dziś MOW Rudy był w biało-czerwonych barwach.
            Z tej okazji w naszej szkole 10 listopada odbył się uroczysty apel z udziałem Dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej Ośrodka. Odśpiewano hymn Polski - „Mazurek Dąbrowskiego”. Wychowankowie pod skrzydłami opiekunów Samorządu Wychowanków Ośrodka przygotowali apel. Podopieczni przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne i wyrecytowali wiersze patriotyczne.

„11 listopada”
            W historii Polski, tak się składa,
            był kiedyś ponad wiek niewoli.
            Jedenastego listopada
            nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
            I wtedy myśl powstała taka,
            by przez szacunek dla przeszłości
            ten dzień na zawsze dla Polaka
            pozostał Dniem Niepodległości.
                               Marcin Brykczyński

Opiekunowie samorządu
            Justyna Dudek, Łukasz Wiewióra

• ​​​​​​​ Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

• W naszym Ośrodku z inicjatywy opiekunów samorządu odbył się konkurs plastyczny na plakat o tematyce patriotycznej. Celem konkursu było promowanie wśród wychowanków idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa.  Konkurs był podzielony na dwie kategorie : szkoła podstawowa i szkoła branżowa.
            Podczas apelu z okazji Święta Niepodległości zostały wręczone dyplomy i nagrody.
            I miejsce w kategorii szkoły podstawowej zdobył Michał Kozub, zaś w kategorii szkoła branżowa Kacper Majchrzak.
            Wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego gratulujemy ciekawych pomysłów i kreatywności plastycznej.

Opiekunowie samorządu
            Justyna Dudek, Łukasz Wiewióra

• Dzień zdrowego Śniadania w MOW Rudy

• Menu pierwszego posiłku bywa różnorodne, ale dietetycy są zgodni – śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia i powinno być zdrowe.
            Dlaczego śniadanie jest tak ważne?
            Według licznych badań, spożywanie śniadań wpływa na lepszą koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia i rozwój intelektualny. Uczniowie, którzy nie jedzą drugiego śniadania, częściej skarżą się na bóle głowy, złe samopoczucie, rozdrażnienie i konflikty z rówieśnikami, a także mają gorsze wyniki w nauce. Osoby, które codziennie spożywają śniadania mają o 16% mniejsze ryzyko rozwoju nadciśnienia tętniczego, o 18% zespołu metabolicznego, 19% cukrzycy typu 2 i o 20% otyłości w porównaniu do osób jedzących śniadanie wyłącznie 3 razy w tygodniu.
            Dlatego, podobnie jak w ubiegłym roku, wychowankowie naszego Ośrodka wraz z nauczycielami obchodzili Dzień Zdrowego Śniadania. Chłopcy z entuzjazmem uczestniczyli w przygotowaniach. Szczególnym zadaniem tego dnia było wykonanie samodzielnej uczty śniadaniowej. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju, masło, wędliny, jajka, sery, warzywa oraz owoce. Powstały kolorowe kanapki oraz pyszny owocowo - warzywny sok. Było smacznie i sympatycznie. Wychowankowie nabrali dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.
            Przygotowanie i konsumpcja zdrowego śniadania była poprzedzona prelekcją o zdrowym żywieniu.