• 16 luty 2023 – Tłusty Czwartek

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych
            pączków nasmażyła”.
            Tradycją podczas obchodów tego święta jest jedzenie tłustych, wyjątkowo
            kalorycznych potraw. Istnieje przesąd, że osoba, która podczas tego dnia
            nie skosztuje żadnego kalorycznego wypieku nie zapewni sobie
            pomyślności w nowym roku.
            Nikt w naszym Ośrodku nie chciał ryzykować i każdy objadał się smacznym
            poczęstunkiem przygotowanym przez pracowników Szkoły.16 luty 2023 – Tłusty Czwartek„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.Tradycją podczas obchodów tego święta jest jedzenie tłustych, wyjątkowokalorycznych potraw. Istnieje przesąd, że osoba, która podczas tego dnia skosztuje żadnego kalorycznego wypieku nie zapewni sobie pomyślności w nowym roku.Nikt w naszym Ośrodku nie chciał ryzykować i każdy objadał się smacznym poczęstunkiem przygotowanym przez pracowników Szkoły.

• Zabawa Karnawałowa

• Jak co roku w naszym ośrodku odbyła się Zabawa Karnawałowa w której brali udział wszyscy nasi wychowankowie. Organizacją zajęły się Katarzyna Srokol oraz Ewelina Szemiel- Nitka. Swą obecnością zaszczyciła nas również  kierownik internatu Martyna Wojciechowska- Urban, nauczyciele oraz wychowawcy. Nasi podopieczni brali udział w konkurencjach zarówno drużynowo jak i indywidualnie. Były przebieranki, zabawa podaj dalej, bieg z jajkiem, kareta, dmuchanie balonów oraz turlanie kostką do gry. Śmiech nie opuszczał nikogo przez całe popołudnie. Wszyscy dobrze się bawili a na zakończenie imprezy był słodki poczęstunek.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 obchodzony jest pod hasłem "Działajmy razem" i promuje działania zwiększające bezpieczeństwo w sieci. Dzieci i młodzież to grupy szczególnie narażone na niezliczone zagrożenia online, takie jak nieodpowiednie treści, czy fałszywe aplikacje.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) został zainicjowany przez Unię Europejską. Każdego roku w drugim tygodniu lutego, dzień ten zwraca uwagę na zwiększenie bezpieczeństwa w Internecie. Instytucje, fundacje, przedsiębiorstwa oraz stowarzyszenia mogą brać udział i oferować zarówno działania, jak i wydarzenia.

Jak co roku  w naszym Ośrodku zostały zorganizowane zajęcia na temat bezpiecznego korzystania z internetu. W ramach obchodów Dnia:

-przeprowadzono pogadanki i dyskusje,

-Igor i Przemek przedstawili prezentację dotyczącą bezpieczeństwa w sieci,

-powstała gazetka na korytarzu,

- uczniowie rozwiązywali wykreślanki i krzyżówki,

-przeprowadzono konkurs na rozszyfrowanie kodu QR,

Cała społeczność Ośrodkowa z angażowaniem brała udział w tej inicjatywie. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczyniły się do bezpiecznego, odpowiedzialnego i kulturalnego korzystania z sieci jej użytkowników.

Opiekunowie samorządu

• EA SPORTS FIFA 23

• W dniu 6.02.2023 roku w naszym ośrodku poraz kolejny odbył się wewnetrzny turniiej ośrodkowy w piłce nożnej FIFA 23 na konsoli XBox organizowany przez Łukasza Koczwarę i Sebastiana Okulickiego. Do zawodów zgłosiło się 24 wychowanków, a rozgrywki prowadzone były systemem ” kazdy z każdym ”. Walka była zacięta, zabawa wspaniała, jednak wygrany mógł być tylko jeden. Na pierwszym miejscu uplasował się Mateusz Bara, na drugim miejscu Mariusz Oleksiuk, a trzecie miejsce zajął Marcel Mierzwa. Wszystkim wychowankom serdecznie gratulujemy za wspaniałą walkę i chęć uczestnictwa w turnieju.

Serdecznie dziekujemy naszym sponsorom za sfinansowanie cennych nagród dla zwyciezców.

Mamy nadzieje , ze kolejne edycje turnieju będą cieszyć się również dużym zainteresowaniem.

• Dzień Ciasta Marchewkowego

• Dzień Ciasta Marchewkowego wypada 3 lutego i tego dnia uczniowie Naszego
            Ośrodka mieli możliwość skosztowania wspaniałych ciast, wypieczonych przez opiekunów
            samorządu.  Degustację marchewkowych smakołyków poprzedziła grupowa praca plastyczna,
            która polegała na przygotowaniu plakatu „z marchewką w roli głównej”.
            Ciastem marchewkowym zajadano się już w średniowieczu, ale dopiero w XX wieku
            zyskało popularność na całym świecie, zwłaszcza w Anglii i USA. Dziś zajadają się nim
            wszystkie nacje, w tym oczywiście Polacy.
            Marchewka była używana jako składnik wypieków już w średniowieczu. Cukier był
            wówczas towarem drogim i trudno dostępnym, dlatego używano marchewki, w której
            zawartość cukru jest wysoka.

Justyna Dudek
            Łukasz Wiewióra