• PLAY STATION FIFA 2023

• W dniu 17.12.2023 roku w naszym ośrodku po raz kolejny odbył się wewnętrzny turniej ośrodkowy w piłce nożnej FIFA 23 na konsoli play station  organizowany przez Łukasza Koczwarę , Sebastiana Okulickiego oraz Pawła Morkę. Do zawodów zgłosiło się 16 wychowanków, a rozgrywki prowadzone były systemem  pucharowym . Walka była zacięta, zabawa wspaniała, jednak wygrany mógł być tylko jeden. Na pierwszym miejscu uplasował się Jakub Wesołowski, na drugim miejscu Szymon Suporowski, a trzecie miejsce zajął Michał Głowacki. Wszystkim wychowankom serdecznie gratulujemy za wspaniałą walkę i chęć uczestnictwa w turnieju.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom za sfinansowanie cennych nagród dla zwycięzców.

Mamy nadzieje , że kolejne edycje turnieju będą cieszyć się również dużym zainteresowaniem.

• 7 Festiwal Nauki w Katowicach

• Program 7. ŚFN KATOWICE zbudowany został wokół sześciu ścieżek tematycznych Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024:

•  Klimat i środowisko,
            •  Zdrowie i jakość życia,
            •  Przemysły przyszłości,
            •  Innowacje społeczne,
            •  Dziedzictwo przemysłowe i kulturowe,
            •  Kreacja i krytyka

Wychowankowie mieli okazje rozwiązać wiele problemów naukowych i społecznych metodą doświadczalną, uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz  porozmawiać z przedstawicielami danej branży naukowej, co może pomóc im sprecyzować plany na przyszłość.

• Listy do Świętego Mikołaja

• W ubiegłym tygodniu został ogłoszony konkurs na „List do Świętego Mikołaja”. 18 wychowanków postanowiło napisać o czym marzy, a pomysłów nie brakowało. Każda praca była niepowtarzalna i starannie wykonana. Ostatecznie „Mikołajki” z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego postanowiły nagrodzić wszystkich wychowanków, którzy zdecydowali się pomarzyć i postarały się by każde życzenie zostało spełnione. 6 grudnia zostały wręczone prezenty, które  wywołały uśmiech na niejednej twarzy.

Justyna Dudek, Anna Wyżgoł

• Mikołajki w Dobrej Szkole…

• W ramach wolontariatu i współpracy międzyszkolnej nasi wychowankowie udali się z wizytą do Szkoły Dobrej w Raciborzu, gdzie wcielili się w role Mikołaja (Radosław Święs) Diabełka (Daniel Stoszek) i aniołka (Oskar Linek). Chłopcy wręczali prezenty z dużym poczuciem humoru. Każda klasa przygotowała dla Mikołaja piosenkę bądź występ taneczny. Dzieci miały do niego mnóstwo pytań. Nie chciały wypuścić go ze szkoły a od najmłodszych Mikołaj dostał własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, czym bardzo się wzruszył. Dzieci obiecały, że będą grzeczne przez cały kolejny rok a Mikołaj obiecał to sprawdzić i pojawić się ze swoimi pomocnikami w następnym roku.

Ewelina Szemiel-Nitka

• Strażacki Święty Mikołaj

• Dzisiejszy dzień był pełen niespodzianek dla naszych wychowanków. Po obiedzie otrzymali słodkie upominki od Dyrekcji. Na kolacje Mikołaj wysłał dla wszystkich pyszne pizze a wieczorem pojawił się w internatach chłopców ze słodką niespodzianką. Było to nietypowe spotkanie. Dwóch Mikołajów przyjechało nie saniami a wozami strażackimi. Towarzyszyli im anioł, diablice i pomocnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudach. Sprawili nam tym wielką przyjemność. Było dużo śmiechu i radości. Mikołajuuuu zapraszamy za rok!

Ewelina Szemiel- Nitka

• ZIMA

• Zima w tym roku dopisała. Brawo dla tych, którzy przerzucili tony śniegu.

• KONKURS PLASTYCZNY „BARWY JESIENI”

• Wychowankowie licznie przystąpili do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Ewelinę Szemiel- Nitka oraz Monikę Walas „Barwy jesieni”. Prace były bardzo kolorowe, wykonane różnymi technikami, ciężko było wyłonić zwycięzców. Jury brało pod uwagę estetykę wykonania, pomysłowość i oryginalność prac. Oczywiście wszystkie zostały nagrodzone.
            Swą wyjątkowością na miejsce I zasłużyła praca Oskara Linka.                                                                                       Miejsce II zajął Dawid Czeszel                                        Miejsce III Alan Woźniak
            Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy sukcesów!

Ewelina Szemiel Nitka