• Praktyka Zawodowa

• W okresie poprzedzającym ferie zimowe rozpoczęły się drobne prace remontowe na warsztatach szkolnych  mające na celu zapewnienie odpowiednich warunków dla naszych podopiecznych.

Do akcji włączyli się uczniowie Szkoły Branżowej i czynnie pomagali w pracach wykończeniowych.

Całe to przedsięwzięcie pokazało , że nasi wychowankowie czują się odpowiedzialni za ład i porządek na terenie naszej placówki bo wiedzą ile trzeba się napracować , żeby ściana była równa i ładnie pomalowana.

Dziękujemy młodzieży za te inicjatywę i pomoc.

Za nadzór nad uczniami i przebiegiem prac odpowiadał nauczyciel praktycznej nauki zawodu Łukasz Koczwara

• MODNE CIĘCIA

• W życiu liczy się coś więcej niż tylko zarabianie pieniędzy i przyjemności. Nie ma chyba większej nagrody niż uśmiech zadowolonego ucznia.

Dzięki uprzejmości i ogromnemu sercu Pana Adam Mika właściciela salonu „Fryzjerstwo Męskie”  nasi wychowankowie  mogli skorzystać z darmowego strzyżenia, zwiedzić zakład i zaobserwować prace właściciela salonu.

Wszyscy uczniowie byli zachwyceni efektem końcowym przeprowadzonych metamorfoz. Ich nowe stylizacje radowały oczy a wspólnie spędzony czas okazał się bezcenny.

Taka pomoc jest potrzebna, bo nowa fryzura sprawia, że czujemy się lepiej.

W ramach podziękowań za udzieloną usługę fryzjerską nasza młodzież wręczyła symboliczny prezent wykonany na warsztatach stolarskich pod bacznym okiem nauczyciela zawodu Łukasza Koczwara.

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

• Spotkanie opłatkowe i jasełka

20 grudnia był wyjątkowym dniem w naszej placówce. Późnym popołudniem spotkaliśmy się, aby zobaczyć jasełka, oparte na prostym przesłaniu, że Boga przychodzącego w Boże Narodzenie, spotykamy w drugim człowieku, który żyje obok nas. Widowisko było połączone z występami instrumentalno – wokalnymi, a na koniec wszyscy razem śpiewaliśmy kolędy. Wychowankowie włożyli wiele pracy w przygotowanie tej uroczystości, wcześniej przez długi czas przygotowywali dekoracje, uczyli się swoich ról, śpiewu oraz gry na flecie, przygotowali pomieszczenia, przystroili je dekoracjami. Jasełka wprowadziły nas w świąteczny nastrój oraz skłoniły do przemyśleń. Następnym etapem była kolacja, podczas której dzięki paniom kucharkom mogliśmy spróbować wigilijnych potraw takich jak: ryba, śledzie, pierogi, barszcz, kapusta z grzybami oraz tych typowo śląskich jak makówki i moczka, które okazały się ciekawostką szczególnie dla chłopców z innych regionów Polski. Była to również okazja do przełamania się opłatkiem oraz wzajemnego złożenia życzeń. Nie zabrakło także prezentów i mnóstwa słodyczy dla wszystkich chłopców.

M. Pielczyk, T. Zasadni-Ogorzałek, A. Zychowicz, N. Smolana, K. Pietrzak, T. Orliński, A. Czech.