• Piłka Nożna

• 30.03.2022 w naszym ośrodku odbył się mecz sparingowy piłki nożnej z zaprzyjaźnionym ośrodkiem z Kuźni Raciborskiej. Nasi wychowankowie,w cudownym stylu, znacząco wygrali z przyjaciółmi z Kuźni, jednak najważniejszym była zasada "Fair Play" i promocja zdrowego stylu życia wśród naszych podopiecznych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom świetnej zabawy i z niecierpliwością czekamy na następne spotkania sportowe.

Opiekunowie: Morka Paweł, Mariusz Twaróg, Tomasz Orliński.

• Dzień Recyklingu w MOW

• 18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Został on ustanowiony w 2018 roku w celu promowania korzyści jakie niesie ze sobą odzyskiwanie surowców z odpadów. Światowy Dzień Recyklingu ma  za zadanie uzmysłowienie ludziom, że odpowiedzialne zarządzanie zasobami to nasz wspólny problem i wspólna odpowiedzialność.

Tego dnia uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie co to recykling, oraz jak należy segregować odpady. Wykazali się niezwykłą kreatywnością podczas wykonywania prac plastycznych pod hasłem „COŚ Z NICZEGO”. Wychowankowie wykonali piękne pszczółki nawiązując do "Dnia Pszczoły" oraz zasiali warzywa i owoce w pojemnikach po jajkach. Z niecierpliwością czekamy na efekty.

Justyna Dudek

Anna Zychowicz

• Dzień liczby Pi - czyli święto matematyki w szkole

14 marca to nieformalne święto liczby π . Dzień ten, łączy się również z datą urodzenia Alberta Einsteina, dlatego też jest obchodzony w wielu szkołach i na uczelniach. W anglosaskich krajach istnieje nawet tradycja przygotowywania tego dnia „Pi pie”, czyli ciasta Pi. Przygotowywane są wtedy spotkania, na których prowadzi się dyskusję na temat tej magicznej liczby. Pierwszy raz „Dzień Liczby Pi” zorganizowano w roku 1988 w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco. Inicjatorem wydarzenia był Larry Shaw. W roku 2009 Izba Reprezentantów w Stanach Zjednoczonych przegłosowała uchwałę, która już oficjalnie wprowadziło nowe święto, czyli „Dzień liczby Pi”. Obchody tego dnia mają na celu popularyzację matematyki jako naukowej dziedziny. Również w Polsce z roku na rok „Dzień liczby Pi” staje się coraz bardziej popularny. My również pragniemy popularyzować to święto w naszym Ośrodku. Celem imprezy było pokazanie uczniom, że matematyka, to nie tylko liczby i wzory, ale również związana z nimi dobra zabawa.

Dwuosobowe reprezentacje z każdej grupy internatowej walczyły o zwycięstwo w konkursie „Znam liczbę pi”. Konkurs składał się z 4 etapów – pierwszy to test wiedzy, drugi etap to zadania matematyczne, trzeci to rozsypanka wyrazowa a ostatni to rebusy. Trzeba przyznać, że wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i walko o zwycięstwo była do samego końca. Ostatecznie najlepsi okazali się reprezentanci grupy II, drugie miejsce zdobyli wychowankowie z grupy III, zaś na ostatnim stopniu podium uplasowali się reprezentanci grupy IV. Wychowankowie otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Serdecznie wszystkim gratulujemy, dziękujemy za pełne zaangażowanie i super zabawę.

Przygotowali nauczyciele matematyki: Justyna Dudek i Łukasz Wiewióra