• 14 stycznia Światowy Dzień Logiki

• "Logika to skomplikowana dziedzina nauki." Gry i zabawy dydaktyczne wyzwalają aktywność matematyczną, rozwijają zainteresowania i operacje myślowe. U podstaw każdej gry tkwi pewna trudność, która wymaga zaangażowania się i szukania nowych rozwiązań.

17 stycznia 2022 w naszej placówce zorganizowano gry i zabawy logiczne. Wychowankowie rywalizowali ze sobą w grupach internatowych w dziedzinach takich jak układanie kostki Rubika na czas, zagadki  i zadania matematyczne, zadania z monetami  i zapałkami oraz układanie tangramy.

Wszyscy wychowankowie bawili się wyśmienicie, z dużym zaangażowaniem. Najsprawniej  poradzili sobie wychowankowie grupy III. Wszystkie grupy zostały nagrodzone. Gratulujemy chłopcom spostrzegawczości, refleksu i dobrego logicznego myślenia.

• POMAGAMY

• „Nawet najmniejsze dobro jest wielkie, bo jest dobrem.”

Ks. Jan Twardowski

Pomaganie innym to idea, która towarzyszy nam od początku istnienia ośrodka. Nauczyciele, wychowawcy i pedagodzy starają się, aby rozwijać wśród podopiecznych takie wartości jak: bezinteresowna pomoc innym, empatia, godność, tolerancja czy szacunek. Dowodem tego są liczne inicjatywy charytatywne podejmowane przez naszych chłopców. Jednym z takich działań jest współpraca z Hospicjum im. św. Józefa w Raciborzu.

Od  początku grudnia 2021r., nasi przyszli stolarze, wykonywali na warsztatach upominki dla naszych przyjaciół. Drewniane, pachnące choinki zostały spakowane i przekazane do siedziby hospicjum jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Z pewnego źródła wiemy, że nasz drobny gest przyczynił się do pojawienia się uśmiechu na twarzach pacjentów. Niezmiernie cieszymy się z tego faktu i zapewniamy, że nie było to nasze ostatnie działanie na rzecz potrzebujących.

• POMAGAMY

•                                              „POMAGAMY” 2021/22

Podjęta przez nasz ośrodek w tamtym roku szkolnym - 2020/21 inicjatywa wsparcia Hospicjum im. Świętego Józefa w Raciborzu  cieszyła się tak dużą popularnością wśród wychowanków jak i pracowników ośrodka, że postanowiliśmy w tym roku szkolnym powtórzyć naszą działalność. Kolejny raz zebraliśmy bardzo dużą ilość plastikowych nakrętek, a następnie przekazaliśmy je do postawionego w Raciborzu zbiornika w kształcie serca. Pomysłodawczyniami i zarazem osobami, które czuwały nad inicjatywą był wychowawczyni Katarzyna Srokol oraz pedagog szkolna Anna Wyżgoł.