• Światowy Dzień Zdrowia i Pracownika Służby Zdrowia

• 7 kwietnia obchodzimy święto tych, którzy z ogromną cierpliwością dbają o nasze zdrowie i przynoszą ulgę w cierpieniu - Dzień Pracowników Służby Zdrowia. Z tej właśnie okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego złożyli na ręce naszej Pani Kasi   własnoręcznie wykonanego zajączka oraz podziękowanie.

Dopełnieniem upominków były najserdeczniejsze życzenia wytrwałości, cierpliwości i satysfakcji z pracy, skierowane dla lekarzy oraz personelu medycznego rudzkiej przychodni.

Opiekunowie samorządu: Justyna Dudek, Łukasz Wiewióra

• Hospicjum

• Również przed Wielkanocą nasi chłopcy pomagają. Jeszcze przed wyjazdami do swoich domów podopieczni, wykonali cudowne drewniane upominki dla naszych przyjaciół z Hospicjum im. św. Józefa w Raciborzu . Mamy nadzieję, że prezenty się podobały 😊

• WIOSNA

• Jak co roku, o tej porze, przywitaliśmy wiosnę 😊

W ramach świętowania odbył się konkurs na „Najpiękniejszą Marzannę”, który wygrała grupa pierwsza. Dzięki zaprzyjaźnionej Kolejce Wąskotorowej w Rudach mieliśmy okazję odbyć daleką podróż do stacji Stanica i wypatrywać pierwszych oznak wiosny. Odwiedziła nas także pani Ania Bartoszek, która z ramienia Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, opowiedziała o roślinach zwiastujących nadejście wiosennych dni. Tradycyjnie zakończyliśmy dzień ogniskiem i zajadaniem kiełbasek 😊

• Dzień Muffinka

• Czy wiesz, że 30 marca obchodzimy światowy Dzień Muffina?

Tak – to słodka okazja do tego, aby zjeść ulubioną babeczkę bez wyrzutów sumienia. Warto sprawiać sobie przyjemność - na co dzień i od święta. Przedstawiciele samorządu wychowanków wraz z opiekunami  pozdrawiają i przypominają , że sprawianie przyjemności sobie i innym jest bardzo ważne. Drobne radości i pyszne słodycze to coś, co zawsze poprawia humor i nastawia pozytywnie do świata. Każdy czasem potrzebuje odrobiny słodkości.

Justyna Dudek, Łukasz Wiewióra