• „WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE” - 29. FINAŁ AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA

• Jak co roku nasz Ośrodek przystąpił do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Akcja jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Ponownie nasi wychowankowie wraz z nauczycielami spisali się na medal, sprzątając plac szkolny  i teren wokół Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

„Wszystkie śmieci są nasze” to hasło tegorocznej Akcji Sprzątanie Świata, której finał przypada w dniach 16-18 września. Dbanie o miejsce, w którym żyjemy to wyraz zaangażowania i świadomość tego, jak istotny jest szacunek do  planety. Rys historii Pierwsza Akcja Sprzątania Świata w Polsce odbyła się w 1994 r. Od tamtej pory co roku we wrześniu odbywa się finał akcji, której krajowym koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Data Sprzątania Świata została wyznaczona na koniec września, z uwagi na ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym.

Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie w akcję!

• Konkurs plastyczny „Reklama Antypalacza”

• Jak co roku wychowawczynie Monika Walas, Katarzyna Srokol oraz Ewelina Szemiel- Nitka, zorganizowały wewnątrz ośrodkowy konkurs plastyczny na plakat pod hasłem „Reklama Antypalacza”.  Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia i uświadamianie o szkodliwym wpływie nikotyny na organizm człowieka. Wychowankowie biorący udział w konkursie wykazali się pomysłowością oraz inwencją twórczą. Mamy nadzieję, że pozostali wezmą przykład ze swoich kolegów i przystąpią do następnych konkursów.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Witamy serdecznie wszystkich wychowanków w nowym roku szkolnym 2022/2023. Trzymamy kciuki za was wszystkich, życzymy samych ocen celujących i wzorowego zachowania.  POWODZENIA!!!