Już na stałe w naszym kalendarzu imprez i zawodów sportowych wpisał się rozgrywany co roku przez naszych wychowankówv w okresie zimowym turniej szachowy. W tym roku do udziału w turnieju zgłosiło się 19 wychowanków. Turniej był rozegrany systemem "każdy z każdym", co przełożyło się na 342 pojedynki. Należy nadmienić, że wielu wychowanków biorących udział w turnieju, dopiero u nas poznało tajniki gry w szachy i to u nas zbierali pierwsze szlify. Wszystkie partie były rozegrane w atmosferze przyjaźni i z okazaniem wzajemnego szacunku. Nad całością zawodów czuwali organizatorzy, wychowawca Pan Bartek Chromik oraz wychowawca Pan Artur Kubica. Szachy to coś więcej niż gra, to umiejętność logicznego myślenia, przewidywania, planowania i bycia cierpliwym a więc ucząca zdolności bardzo istotnych w procesie resocjalizacji. Prócz nagród rzeczowych, za zajęcie miejsca 1-4, każdy z wychowanków otrzymał dyplom oraz paczkę ze słodkościami. Chcieliśmy w ten sposób nagrodzić każdego wychowanka za udział w turnieju, za zaangażowanie bez względu na miejsce, które zajął.Punktowane miejsca zajęli kolejno:
1. miejsce Rafał Nowak
2. miejsce Radek Święs
3. miejsce Eryk Wielis
4. miejsce Łukasz Szumlas
Gratjlujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju. Wierzymy, że przygodę z "królewską grą" jaką są szachy, będą kontynuować niezależnie od miejsca, w którym się kiedyś znajdą i że będą z tej gry czerpać wiele przyjemności. Wielkie podziekowania należą się Dyrekcji naszego ośrodka za wsparcie w organizacji turnieju oraz ufundowaniu części nagród. Kolejne podziękowania chcieliśmy skierować do właściciela firmy BUDRYS z Rud oraz do właściciela Restauracji Pod Kasztanami za ufundowanie cennych nagród dla zwycięzców.Do następnego roku!
