W tym roku 31 edycja akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2024” przebiega pod hasłem przewodnim „Na Straży Czystej Ziemi. Od 1994 roku”. Jak informuje kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Pani Barbara Kostka finał planowany jest w dniach od
20 do 22 września.
Jak co roku w akcję włączył się Powiat Raciborski. Plakaty pozyskano od organizatora akcji Fundacji
Nasza Ziemia, natomiast dzięki wsparciu lokalnych zakładów i przedsiębiorców przygotowano worki i
rękawice ochronne, które w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w
Raciborzu przekazano uczestnikom akcji.
Cieszymy się niezmiernie, iż w tej akcji corocznie uczestniczy bardzo dużo osób z naszego powiatu i każda z tych osób wykonuje coś pożytecznego dla ochrony środowiska.
W imieniu przedstawicieli szkół oraz uczniów serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim
darczyńcom.
Sprzątanie Świata
Sprzątanie świata
Jak co roku uczniowie Młodzieżowego ośrodka wychowawczego w Rudach angażują się w akcje
„Sprzątanie Świata’’. Dla wszystkich uczestników zostały przygotowane rękawiczki i zestaw
worków do segregacji. Atmosfera, dobre humory i chęć do pracy oraz przepiękna pogoda
towarzyszyła wszystkim zaangażowanym w sprzątanie terenu w okolicach naszej jednostki.
Wychowankowie byli bardzo zadowoleni, że w sposób praktyczny i przyjemny nabywają nowych
umiejętności mając jednocześnie świadomość ze robią coś ważnego.
Moc akcji „Sprzątanie Świata’’ łączy nas z naturą i ze sobą nawzajem. Jest dowodem , że każda
wspólna akcja i każda godzina spędzona na sprzątaniu mają ogromne znaczenie.
Dziękujemy nauczycielom za miłą lekcje ekologii, której celem jest troska o nasze najbielsze
otoczenie i naszą planetę.Opiekunowie: Łukasz Koczwara , Łukasz Sobeczko , Justyna Dudek , Mariusz Twaróg , Mirosław
Dzedzej , Danuta Rzepka , Tomasz Orliński
ELEKTROŚMIECI
W zeszłym roku szkolnym zebraliśmy 2 tony 700kg elektrośmieci. Za zebrane punkty otrzymaliśmy piękne nagrody. Zachęcamy do dalszej zbiórki. Koordynatorka Natalia Smolana.
WAKACJE
Diecezjalny konkurs plastyczny
18 czerwca w naszym ośrodku w Rudach odbyło się wręczenie nagród wychowankom biorącym udział w eliminacjach do Diecezjzlnego Konkursu Plastycznego "Ja jestem z Wami", którego organizatorami była Sekcja Sztuki Sakralnej i Sekcja Szkolno-Katechetyczna Kurii Diecezjalnej w Gliwicach.I miejsce i zarazem zaszczyt reprezentowania naszego ośrodka w konkursie głównym przypadł Oskarowi LinekII miejsce zdobył Krzysztof TwardowskiIII miejsce zajął Robert Szczotka.Prócz gromkich braw oraz gratulacji od Dyrekcji ośrodka, laureaci otrzymali dyplomy a także paczki ze słodkościami, kosmetykami i materiałami plasycznymi.Duch artystyczny jest ciągle obecny wśród naszych wychowanków
Relacja z X Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Spławikowym Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych
W dniach 15 - 16 czerwca 2024 r. już po raz dziesiąty Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rudach zorganizował Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Również i w tym roku dzięki uprzejmości księdza Jana Rośka, dyrektora Pocysterskiego Zespołu Klasztorno – Pałacowego mieliśmy możliwość rozegrania zawodów na akwenie należącym do klasztoru.
W mistrzostwach wzięło udział 6 drużyn z całej Polski: Włocławek, Kuźnia Raciborska, Puławy, Rudy, Nysa, Wałbrzych.
Zawody zostały rozegrane w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej. Nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwał Adam Wójcik – sędzia główny zawodów.
Na uroczyste zakończenie Mistrzostw, wręczania nagród i medali przybyli, Dyrektor naszej placówki pani Martyna Wojciechowska-Urban oraz wice Dyrektor pan Janusz Klejny.
Dyrekcja wraz z wychowawcami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach pragnie serdecznie podziękować firmom oraz ludziom dobrej woli za okazaną pomoc w organizacji całej imprezy. Szczególne podziękowania kierujemy do:
księdza Jana Rośka,
głównego sędziego pana Adama Wójcika,
Starostwa Powiatowego w Raciborzu,
Urzędu Miasta Racibórz
Firmy JAXON,
Firmie Decathlon
Carp Old School
Wyrażamy nadzieję i przekonanie, że dotychczasowa owocna współpraca przyczyni się do umocnienia Państwa pozytywnego wizerunku, pozycji rynkowej i zwiększenia prestiżu społecznego. Liczymy na Waszą pomoc w przyszłym roku!
Z wędkarskim pozdrowieniem - MOW RUDY!!!
DAROWIZNA
W imieniu własnym i wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania Firmie Weninger z Gorzyc za przekazaną darowiznę w postaci paneli podłogowych , podkładów oraz rożnego rodzaju asortymentu do podłóg.
Dzięki tym produktom uczniowie klasy branżowej mogli samodzielnie podjąć się wymiany podłogi w jednym z pomieszczeń znajdujących się na warsztatach szkolnych .
Całe to przedsięwzięcie pokazało , że nasi wychowankowie czują się odpowiedzialni za ład i porządek na terenie naszej placówki bo wiedzą ile trzeba się napracować aby całkowicie wymienić podłogę.
Przekazana przez Państwa darowizna ma ogromna wartość ponieważ daje wiarę wychowankom , że ich codzienna praca i działanie jest doceniane i wspierane również przez ludzi z zewnątrz.
Za nadzór nad uczniami i przebiegiem prac odpowiadał nauczyciel praktycznej nauki zawodu Łukasz Koczwara
Dobre praktyki
W dniach 18.05.2024 r. do 25.05.2024 r. sześciu wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach pod opieką nauczyciela praktycznej nauki zawodu
i koordynatora koła wolontariatu Pana Łukasza Koczwara oraz wicedyrektora placówki Pana Janusza Klejny wyjechało do nadmorskiej miejscowości Pleśna.Był to wyjazd nagrodowy dla wychowanków za dobre zachowanie i aktywną prace na rzecz placówki w Rudach. Ponadto wyjazd połączony był z projektem, który jest realizowany w naszym ośrodku poprzez działalność koła wolontariatu. Uczniowie angażują się
w inicjatywy, które zasadniczo dotyczą społeczności lokalnej i polegają na bezpłatnym wykonywaniu różnorodnych prac, uczestniczeniu w zbiórkach i akcjach, czy też opiece nad osobami starszymi w domach pomocy społecznej i hospicjach.Organizacja tego wyjazdu była oparta na porozumieniu pomiędzy placówką,
a Urzędem Miasta Racibórz, a jego celem było przygotowanie obozowiska w Pleśnej na turnusy wakacyjne dla młodzieży.Nasz wyjazd miał zarówno charakter charytatywny jak i edukacyjny. Uczniowie mogli w praktyce wykorzystywać wiedzę zdobytą na warsztatach oraz różnego rodzaju kursach odbywających się w naszej placówce.
Podejmowana przez uczniów - wolontariuszy aktywność wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości, jest ważnym elementem edukacji, pozwala na rozwój w wielu sferach życia
i dają uczniom okazje do przeżycia niezapomnianych doświadczeń. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że nasi wychowankowie pracowali tam bezinteresownie, a pomaganie było dla nich jednym z priorytetów.Całe to przedsięwzięcie pokazało, że liczne zajęcia prowadzone na świeżym powietrzu wywołują u wychowanków przeżycia będące źródłem radości i dobrego samopoczucia, jak również udowodniły, że wspólna praca przynosi wiele satysfakcji nawet, jeśli pogoda nie sprzyja.
Podczas pobytu cała grupa miała również czas na zasłużony odpoczynek. Wychowankowie zapoznawali się bliżej z przyrodą wybrzeża, czy to w formie aktywnego wyjścia w teren (np. wejścia na klify i wydmy) czy odwiedzając obiekty krajoznawcze
(np. muzea przyrodnicze) jak również wiele wyjątkowych zabytków Pomorza. Taki wyjazd nad morze ma ogrom zalet i jest na tyle uniwersalny, że przypada do gustu wszystkim uczniom.Jestem przekonany, że warto takie lub podobne inicjatywy kontynuować, jako dopełnienie naszej trudnej pracy wychowawczej, skierowanej na socjalizację naszych podopiecznych.
PIZZA
W dniu 26.05.2024r . w ramach zajęć kulinarnych w internacje robiliśmy PIZZĘ.
Każdy mógł skomponować ją z takich składników jakie lubi. Na początku zajęć wychowawczyni przypomniała zasady BHP podczas zajęć w pracowni kulinarnej. Najważniejsze było dobre wyrobienie ciasta drożdżowego. Gdy ciasto rosło wychowankowie przygotowali niezbędne składniki- kilka gatunków sera, szynkę, przecier pomidorowy, paprykę, kukurydzę, papryczki piri- piri, cebulę, rukolę,pieczarki i ketchup. Wszyscy mieli ręce pełne roboty, a efekt był zadowalający i bardzo smakowity.
„SZUWAREK”
W dniu 20 maja 2024 roku odbyły się Mistrzostwa Opolszczyzny w Wędkarstwie Spławikowym Placówek Wychowawczych „SZUWAREK” w miejscowości Raszowa.
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rudach reprezentowany przez wychowanków Michała Głowackiego, Oskara Bartczaka oraz Krystiana Duca osiągnął znakomity wynik. W klasyfikacji drużynowej zajęli trzecie miejsce, a indywidualnie Michał Głowacki zdobył również trzecie miejsce. To wspaniałe osiągnięcie, które świadczy o ich zaangażowaniu i umiejętnościach wędkarskich. Gratulacje dla całej drużyny !
Światowy Dzień Zdrowia i Pracownika Służby Zdrowia
7 kwietnia obchodzimy święto tych, którzy z ogromną cierpliwością dbają o nasze zdrowie i
przynoszą ulgę w cierpieniu - Dzień Pracowników Służby Zdrowia. Z tej właśnie okazji
przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego
złożyli na ręce naszej Pani Marioli ramkę z najlepszymi życzeniami oraz coś na osłodę.
Odwiedziliśmy również rudzką przychodnię z życzeniami wytrwałości, cierpliwości i
satysfakcji z pracy, skierowane dla lekarzy oraz personelu.
Opiekunowie samorządu
WIELKANOC 2024
W dniu 25.03.2024r. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym odbyła się o godz.17.30 wielkanocna kolacja dla wszystkich wychowanków. Była ona bardziej uroczysta i połączona z przypomnieniem najważniejszych tradycji wielkanocnych, które towarzyszą nam już od Niedzieli Palmowej do ,,śmigusa- dyngusa". Opis tradycji został wzbogacony poprzez przypomnienie starodawnych i współczesnych tradycji śląskich.
O tych wszystkim opowiedzieli nam nasi wychowankowie, którzy zostali przygotowani przez wychowawczynię Alicję Czech. Stołówka została wcześniej pięknie przystrojona i przygotowana.
Następnie każda grupa podzieliła się wielkanocnym jajkiem z wychowawcą, a nastepnie zjadła przygotowaną dla nich kolację.
Ozdoby Wielkanocne
W Powiatowym Konkursie pod honorowym patronatem Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody i Prezydenta Miasta Racibórz Dariusza Polowego na ozdoby wielkanocne wzięło udział kilku wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach. 24 marca, w raciborskim Muzeum rozstrzygnięto XVIII edycję Powiatowego Konkursu Wielkanocnego. Na konkurs przedstawiono 398 prac – wykonanych przez dzieci i młodzież z 35 szkół podstawowych, świetlic i ośrodków wychowawczych oraz wykonanych przez dorosłych mieszkańców powiatu raciborskiego. Oceniano je w kategoriach wiekowych (uczniowie klas I-III, IV-VI, VII – VIII, dorośli) oraz tematycznych (palma wielkanocna, kartka wielkanocna, jajko wielkanocne).
W kategorii kartka wielkanocna wyróżnienie zajął nasz wychowanek Oskar, zaś w kategorii palma wyróżnienie otrzymał Szymon.
Dziękuję wszystkim wychowankom, którzy odważnie zaprezentowali swój talent i gratulacje dla zwycięzców.
Piękne prace wykonane przez naszych wychowanków można podziwiać na stronie Muzeum w Raciborzu lub na wystawie prac konkursowychhttps://www.naszraciborz.pl/site/art/3-kultura-i-edukacja/0-/109303-blisko-czterysta-prac-w-powiatowym-konkursie-wielkanocnym
Justyna Dudek
Dzień liczby PI
14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość.
Liczba Pi bywa nazywana „ludolfiną”. Nazwa „ludolfina” pochodzi od imienia holenderskiego matematyka Ludolfa van Ceulena, który w 1610 roku obliczył wartość liczby Pi z dokładnością do 35 cyfr po przecinku. Zapis ten wyryto nawet na jego nagrobku.
Obchody tego dnia mają na celu popularyzację matematyki jako naukowej dziedziny. Również w Polsce z roku na rok „Dzień liczby Pi” staje się coraz bardziej popularny. My również pragniemy popularyzować to święto w naszym Ośrodku. Celem imprezy było pokazanie uczniom, że matematyka, to nie tylko liczby i wzory, ale również związana z nimi dobra zabawa.
Dwuosobowe reprezentacje z każdej grupy internatowej walczyły o zwycięstwo w konkursie „Znam liczbę pi”. Konkurs składał się z 4 etapów – pierwszy to skojarzenia matematyczne, drugi etap to zadania z wykorzystaniem liczby Pi, trzeci to układanka wyrazowa i ostatni to układanie koralików zgodnie z rozwinięciem liczby pi. Trzeba przyznać, że wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i walko o zwycięstwo była do samego końca. Ostatecznie najlepsi okazali się reprezentanci grupy IV, drugie miejsce zdobyli wychowankowie z grupy V, zaś na ostatnim stopniu
podium uplasowali się reprezentanci grupy III. Wychowankowie otrzymali dyplomy oraz nagrody.
Serdecznie wszystkim gratulujemy, dziękujemy za pełne zaangażowanie i super zabawę.
Przygotowali nauczyciele matematyki: Justyna Dudek, Łukasz Sobeczko oraz Łukasz Wiewióra14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość.
Liczba Pi bywa nazywana „ludolfiną”. Nazwa „ludolfina” pochodzi od imienia holenderskiego matematyka Ludolfa van Ceulena, który w 1610 roku obliczył wartość liczby Pi z dokładnością do 35 cyfr po przecinku. Zapis ten wyryto nawet na jego nagrobku.
Obchody tego dnia mają na celu popularyzację matematyki jako naukowej dziedziny. Również w Polsce z roku na rok „Dzień liczby Pi” staje się coraz bardziej popularny. My również pragniemy popularyzować to święto w naszym Ośrodku. Celem imprezy było pokazanie uczniom, że matematyka, to nie tylko liczby i wzory, ale również związana z nimi dobra zabawa.
Dwuosobowe reprezentacje z każdej grupy internatowej walczyły o zwycięstwo w konkursie „Znam liczbę pi”. Konkurs składał się z 4 etapów – pierwszy to skojarzenia matematyczne, drugi etap to zadania z wykorzystaniem liczby Pi, trzeci to układanka wyrazowa i ostatni to układanie koralików zgodnie z rozwinięciem liczby pi. Trzeba przyznać, że wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i walko o zwycięstwo była do samego końca. Ostatecznie najlepsi okazali się reprezentanci grupy IV, drugie miejsce zdobyli wychowankowie z grupy V, zaś na ostatnim stopniu
podium uplasowali się reprezentanci grupy III. Wychowankowie otrzymali dyplomy oraz nagrody.
Serdecznie wszystkim gratulujemy, dziękujemy za pełne zaangażowanie i super zabawę.
Przygotowali nauczyciele matematyki: Justyna Dudek, Łukasz Sobeczko oraz Łukasz Wiewiór14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość.
Liczba Pi bywa nazywana „ludolfiną”. Nazwa „ludolfina” pochodzi od imienia holenderskiego matematyka Ludolfa van Ceulena, który w 1610 roku obliczył wartość liczby Pi z dokładnością do 35 cyfr po przecinku. Zapis ten wyryto nawet na jego nagrobku.
Obchody tego dnia mają na celu popularyzację matematyki jako naukowej dziedziny. Również w Polsce z roku na rok „Dzień liczby Pi” staje się coraz bardziej popularny. My również pragniemy popularyzować to święto w naszym Ośrodku. Celem imprezy było pokazanie uczniom, że matematyka, to nie tylko liczby i wzory, ale również związana z nimi dobra zabawa.
Dwuosobowe reprezentacje z każdej grupy internatowej walczyły o zwycięstwo w konkursie „Znam liczbę pi”. Konkurs składał się z 4 etapów – pierwszy to skojarzenia matematyczne, drugi etap to zadania z wykorzystaniem liczby Pi, trzeci to układanka wyrazowa i ostatni to układanie koralików zgodnie z rozwinięciem liczby pi. Trzeba przyznać, że wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i walko o zwycięstwo była do samego końca. Ostatecznie najlepsi okazali się reprezentanci grupy IV, drugie miejsce zdobyli wychowankowie z grupy V, zaś na ostatnim stopniu
podium uplasowali się reprezentanci grupy III. Wychowankowie otrzymali dyplomy oraz nagrody.
Serdecznie wszystkim gratulujemy, dziękujemy za pełne zaangażowanie i super zabawę.
Przygotowali nauczyciele matematyki: Justyna Dudek, Łukasz Sobeczko oraz Łukasz Wiewióra
Nadleśnictwo Rudy Raciborskie
Dbając o swoją planetę przyszli stolarze sadzą drzewka w lesie i dowiadują się skąd pochodzi materiał , na którym pracują
Dzień Świętego Józefa
Corocznie 19 marca społeczność naszej placówki świętuje uroczystość św. Józefa - patrona stolarzy. Jest to stała tradycja ze względu na historię drzewną tutejszego miejsca, ale przede wszystkim na profil kształcenia uczniów szkoły branżowej.
Świętowanie rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym, a kontynuowaliśmy spotkaniem przy stole. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: ksiądz proboszcz i wikary parafii w Rudach oraz pan Andrzej Chroboczek - przedstawiciel organu prowadzącego.
Świętowanie wzbogacił występ uczniów: Jakuba oraz Cezarego, Łukasza, Grzegorza i Nikodema, w którym nawiązali do Światowego Dnia Poezji recytując wiersze wielkich polskich poetów. Na koniec obecni na uroczystości mogli zobaczyć prezentację zdjęć przygotowaną przez nauczycieli przedmiotów zawodowych, obrazującą naukę na zajęciach praktycznych. Poczęstunek na ten dzień został przygotowany przez pracowników placówki.
SZACHY
Już na stałe w naszym kalendarzu imprez i zawodów sportowych wpisał się rozgrywany co roku przez naszych wychowankówv w okresie zimowym turniej szachowy. W tym roku do udziału w turnieju zgłosiło się 19 wychowanków. Turniej był rozegrany systemem "każdy z każdym", co przełożyło się na 342 pojedynki. Należy nadmienić, że wielu wychowanków biorących udział w turnieju, dopiero u nas poznało tajniki gry w szachy i to u nas zbierali pierwsze szlify. Wszystkie partie były rozegrane w atmosferze przyjaźni i z okazaniem wzajemnego szacunku. Nad całością zawodów czuwali organizatorzy, wychowawca Pan Bartek Chromik oraz wychowawca Pan Artur Kubica. Szachy to coś więcej niż gra, to umiejętność logicznego myślenia, przewidywania, planowania i bycia cierpliwym a więc ucząca zdolności bardzo istotnych w procesie resocjalizacji. Prócz nagród rzeczowych, za zajęcie miejsca 1-4, każdy z wychowanków otrzymał dyplom oraz paczkę ze słodkościami. Chcieliśmy w ten sposób nagrodzić każdego wychowanka za udział w turnieju, za zaangażowanie bez względu na miejsce, które zajął.Punktowane miejsca zajęli kolejno:
1. miejsce Rafał Nowak
2. miejsce Radek Święs
3. miejsce Eryk Wielis
4. miejsce Łukasz Szumlas
Gratjlujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju. Wierzymy, że przygodę z "królewską grą" jaką są szachy, będą kontynuować niezależnie od miejsca, w którym się kiedyś znajdą i że będą z tej gry czerpać wiele przyjemności. Wielkie podziekowania należą się Dyrekcji naszego ośrodka za wsparcie w organizacji turnieju oraz ufundowaniu części nagród. Kolejne podziękowania chcieliśmy skierować do właściciela firmy BUDRYS z Rud oraz do właściciela Restauracji Pod Kasztanami za ufundowanie cennych nagród dla zwycięzców.Do następnego roku!
Praktyka uważności
Wychodząc naprzeciw potrzebom wychowanków w naszym ośrodku została przeprowadzona akcja ’’Siła uważności ” organizowana przez nauczycieli zawodu Łukasz Koczwara i Sebastian Okulicki. Cały wprowadzony program ćwiczeń miał na celu uwolnić naszych podopiecznych od napięcia emocjonalnego, radzenia sobie ze złością, gniewem i rozczarowaniem. Notatnik uważności to narzędzie do kontroli nawyków dzięki któremu uczniom było łatwiej wytrwać w postanowieniach. Nasi uczniowie zapoznali się z idea uważności, wprowadzeniu nawyku świadomego oddechu, skupieniu się na tym co jest tu i teraz oraz rozwijaniu kreatywności.
Regularna praktyka uważności pozwala poprawić jakość snu, redukować dolegliwości bólowe, zwiększyć koncentracje czy usprawnić funkcjonowanie układu opornościowego.
Z edukacyjnego punktu widzenia, uważność to bardzo ważna umiejętność, przydatna w szkole i pracy, która pozwala na lepszą koncentrację, lepsze wyniki w nauce i pracy, poprawę samopoczucia, uzyskanie wewnętrznego spokoju, lepsze radzenie sobie ze stresem.
W szkole, a potem w pracy te wartości są nie do przecenienia.
Serdeczne gratulacje dla zwycięzców oraz podziękowania dla wszystkich uczestników akcji.
Praktyka Zawodowa
W okresie poprzedzającym ferie zimowe rozpoczęły się drobne prace remontowe na warsztatach szkolnych mające na celu zapewnienie odpowiednich warunków dla naszych podopiecznych.
Do akcji włączyli się uczniowie Szkoły Branżowej i czynnie pomagali w pracach wykończeniowych.
Całe to przedsięwzięcie pokazało , że nasi wychowankowie czują się odpowiedzialni za ład i porządek na terenie naszej placówki bo wiedzą ile trzeba się napracować , żeby ściana była równa i ładnie pomalowana.
Dziękujemy młodzieży za te inicjatywę i pomoc.
Za nadzór nad uczniami i przebiegiem prac odpowiadał nauczyciel praktycznej nauki zawodu Łukasz Koczwara
MODNE CIĘCIA
W życiu liczy się coś więcej niż tylko zarabianie pieniędzy i przyjemności. Nie ma chyba większej nagrody niż uśmiech zadowolonego ucznia.
Dzięki uprzejmości i ogromnemu sercu Pana Adam Mika właściciela salonu „Fryzjerstwo Męskie” nasi wychowankowie mogli skorzystać z darmowego strzyżenia, zwiedzić zakład i zaobserwować prace właściciela salonu.
Wszyscy uczniowie byli zachwyceni efektem końcowym przeprowadzonych metamorfoz. Ich nowe stylizacje radowały oczy a wspólnie spędzony czas okazał się bezcenny.
Taka pomoc jest potrzebna, bo nowa fryzura sprawia, że czujemy się lepiej.
W ramach podziękowań za udzieloną usługę fryzjerską nasza młodzież wręczyła symboliczny prezent wykonany na warsztatach stolarskich pod bacznym okiem nauczyciela zawodu Łukasza Koczwara.
Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie