• zajęcia sportowe - PIŁKA SIATKOWA

• Prowadzący:

1. Sławik Piotr

2. Mariusz Twaróg

W dniu 21-05-2016 roku w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Krupskim Młynie odbyły się XIX finały Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w piłce siatkowej. W zawodach wzięły udział drużyny: MOW Kalety, MOW Kielce, MOW Babimost, MOW Jaworze, MOW Lidzbark Warmiński, MOW Włocławek, MOW Rudy oraz MOW Nysa. W fazie grupowej ekipa MOW Rudy zajęła drugie miejsce po wygraniu dwóch meczy i jednej porażce. W finałach ekipa MOW Rudy walczyła o trzecie miejsce.

Tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna z Włocławka, pokonując w finale ekipę z MOW w Kaletach. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie z Babimostu, która wygrała decydujący mecz z reprezentacją MOW w Rudach.

Ostatecznie siatkarze MOW Rudy uplasowali się na czwartym miejscu.

W  dniu 16-17-18 w Raciborzu odbył się trzeci międzynarodowy turniej w siatkówce. Wychowankowie Naszego Ośrodka  mieli okazje oglądać zmagania takich drużyn jak Jastrzębski Węgiel, ZAKSA Kędzierzyn Koźle, Efector Kielce, Hypo Tirol Innsbruck

W dniu 16.11.2016 r w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kuźni Raciborskiej odbył się mecz towarzyski siatkówki pomiędzy drużyną MOW Kuźnia Raciborska a drużyną MOW Rudy.

Pierwsze dwa sety spotkania towarzyskiego należały do drużyny MOW Kuźnia Raciborska. Po dwóch przegranych setach nasza drużyna obudziła się i doprowadziła do stanu 2:2 w setach.

Ostatecznie w tie-breaku drużyna MOW RUDY łatwo wygrała seta i pokonała MOW KUŹNIA  RACIBORSKA  2:3.

Celem sparingu jest przygotowanie wychowanków do przyszłorocznych Mistrzostw Polski, zdrowa rywalizacja, aktywne spędzanie czasu wolnego.

Kolejne mecze towarzyskie wkrótce..

Znalezione obrazy dla zapytania górażdże kruszywa

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy dziękuję firmie Górażdże za darowiznę w postaci 25 ton piasku  na odnowienia boiska do siatkówki plażowej.

Serdecznie podziękowania również dla Pana Łukasza Zjawina za transport piasku z kopalni Dziergowice do Naszego Ośrodka.

Znalezione obrazy dla zapytania rafako

Dziękujemy firmie RAFAKO za darowiznę w postaci piłek do piłki siatkowej dla naszych podopiecznych.

W dniu 22 luty 2017 roku dla wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach została zorganizowana wycieczka do Jastrzębia Zdroju na mecz piłki siatkowej Plus Ligi   mężczyzn  Jastrzębski Węgiel – Espadon Szczecin. Celem wycieczki było podniesienie poziomu kultury kibicowania na sportowych imprezach masowych, wzbudzeniue aktywnosci sportowej , propagowanie zdrowego stylu zycia  a także wdrażania uczniów  do czynnego spędzania czasu wolnego. Wychowankowie mogli zobaczyć piłkę siatkową w najlepszym wydaniu ,albowiem spotkały się drużyny z najwyższej w hierarchii klasie męskich ligowych rozgrywek siatkarskich w Polsce. Wszyscy uczestnicy wyjazdu dobrze się bawili i z niecierpliwoscia czekaja na kolejną możliwość kibicowania a nasze wyjazdy na mecze siatkówki wpisujemy na stałe do naszego kalendarza szkolnego.

W imieniu własnym i wychowanków pragniemy wyrazić serdeczne podziekowania prezesowi BHP STRZAŁKA  panu Kamil Strzałka za ufundowanie biletów wstępu na mecz.

Kolejny mecz towarzyski Naszych wychowanków odbył się w szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Nasi siatkarze po pięciosetowym pojedynku wygrali mecz 2:3. Mecze towarzyskie mają na celu przygotowanie wychowanków do tegorocznych Mistrzostw Polski, które odbędą się w maju w Krupskim Młynie, zdrowa rywalizacja, aktywne spędzanie czasu wolnego. Kolejne mecze towarzyskie wkrótce...

20 marca i 3 kwietnia odbyły się dwa kolejne spotkania towarzyskie przygotowujące naszych podopiecznych do Mistrzostw Polski. Tym razem naszym przeciwnikiem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących z Raciborza. Dwa mecze zakończyły się naszym zwycięstwem z wynikami : 2:3 , 2:3.