• Koło komputerowe

• Prowadzący zajęcia komputerowe:

1. Paweł Morka

2. Monika Walas

3. Bogusława Skiba

Tematyka realizowanych zajęć koła komputerowego koncentruje się wokół możliwości multimedialnego wykorzystywania komputera osobistego w szkole jak i w domu. Na zajęciach koła stawia się w dużym stopniu na rozwijanie samodzielności i inwencji twórczej chłopców. Nauczyciel prowadzący spełniał rolę przewodnika i doradcy. Podczas zajęć kółka komputerowego uczniowie zapoznają się z budową oraz podstawowymi funkcjami zestawu komputerowego. Dowiadują się również o historii i podstawowych własnościach różnych systemów operacyjnych. Uruchamiają i zamykają aplikacje typowe dla środowiska Windows. Wykonywują także operacje na plikach i folderach, ze szczególnym uwzględnieniem edytora tekstu ( tworzą pliki tekstowe, formatują ich zawartość, wstawiają bądź zmieniają elementy graficzne ). Uczymy się podstawowych wiadomości z zakresu obsługi programu Word, Paint, instalacji programów multimedialnych,  gier komputerowych. Uwzględniamy również tematykę niebezpieczeństw, które niesie ze sobą niewłaściwe korzystanie z technologii informatycznej, gier komputerowych oraz z Internetu. Uczniowie zapoznają się z metodami postępowania w przypadku napotkania sytuacji awaryjnej lub wirusa komputerowego. Omawiamy zasadę działania programów antywirusowych oraz konieczność ich stosowania. Chłopcy rozwijają swoje zainteresowania poznając strategie różnych gier komputerowych. Spędzają przy tym aktywnie swój czas wolny.