• MATEMATYKA

• Matematyka

We wszystkich klasach Gimnazjum uczniowie uczą się z podręczników Matematyka z plusem Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.

Matematyka z plusem to najbardziej popularne podręczniki do nauczania matematyki w Polsce. Korzysta z nich 55% nauczycieli w szkole podstawowej i 60% w gimnazjum. Matematyka z plusem jako jedyna otrzymała aż dwa wyróżnienia Polskiej Akademii Umiejętności.

Matematyka z plusem daje nauczycielom swobodę. Ma do zaoferowania tak wiele, że każdy może wybrać to, co mu pasuje. Zawiera bogaty, pieczołowicie opracowany materiał dydaktyczny. Pozwala na pracę z każdym uczniem – i tym słabym, i tym przeciętnym, i tym zdolnym. Wyposaża w ciekawe, innowacyjne pomoce.

Sprawdza się w klasach o zróżnicowanym poziomie. Umożliwia pracę z każdym uczniem – słabym, przeciętnym i zdolnym.

Pozwala równomiernie rozwinąć matematyczne umiejętności uczniów, bo rozsądnie wprowadza i utrwala nowe wiadomości.

Dobrze organizuje pracę. Jej uporządkowana struktura i wysoka jakość merytoryczna skutkują dobrymi wynikami nauczania.

Wyznacza nowe trendy w nauczaniu. Jest zawsze na bieżąco ze zmianami w oświacie.

Znalezione obrazy dla zapytania matematyka z plusem

Zdjęcia pochodzą ze strony GWO

Uczniowie Zasadnicznej szkoły zawodowej korzystają z podręczników z

Matematyka dla zsz……matematyka dla zawodowców

• ZGODNA Z NOWĄ PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ

Realizuje pięć najważniejszych nowych celów kształcenia dotyczących matematyki w zsz,którymi są:
            • wykorzystanie informacji
            • wykorzystanie i interpretowanie reprezentacji
            • modelowanie matematyczne
            • użycie i tworzenie strategii
            • rozumowanie i argumentacja
            Uwzględnia zmiany zakresu materiału

• ZWIĘKSZAJĄCA ZAINTERESOWANIE UCZNIÓW PRZEDMIOTEM

Warstwa ilustracyjna, a szczególnie infografiki – połączenie zdjęcia, rysunku, schematu, opisu i wykresu – to charakterystyczny dla publikacji Nowej Ery sposób przekazu wiadomości i umiejętności.

• KORELACJA I PRAKTYKA

Korelacja treści matematycznych z treściami zawodowymi i problemami życia codziennego. Liczne zadania zawierające treści praktyczne są zamieszczone zarówno w toku lekcji, jak i wyodrębnione w rozdziały z podtytułem „zastosowania”.

Zdjęcia i  informacje pochodzą ze strony Wydawnictwa Nowa Era